Багато пар замислюються про складання шлюбного договору – документа, що допомагає визначити майнові правничий та обов'язки подружжя у шлюбі й разі його розірвання. Кому і в якому разі варто укладати шлюбний контракт і що в ньому варто прописати?


Коли та чому варто укладати шлюбний договір?

Вважається, що шлюбний договір має складатися під час укладання шлюбу. Але реалії такі, більшість шлюбних договорів складаються перед розірванням шлюбу.

Це можливо, якщо не відбувається перехід права власності, наприклад, із чоловіка на дружину. Тобто, об'єкти майна не змінюють титульного власника.Є кілька моментів, коли дуже важливо укласти шлюбний договір:


По-перше, у разі зайвих кредитних зобов'язань партнера, у яких ви не брали участі та які ви не контролюєте. У шлюбному договорі можна зазначити, що це кредитні зобов'язання залишаються за безпосереднім боржником.

По-друге, якщо у вас свій бізнес або збираєтеся його почати, і ви не готові ділити його під час розірвання шлюбу. У такому разі необхідно прописати статус корпоративних прав при розподілі майна.

По-третє, якщо у вас висока ділова активність та (як кажуть нам реалії) є перспективи кримінального переслідування. У такому разі шлюбний договір може допомогти уникнути накладення арешту на частину майна.

Які пункти варто включити до шлюбного договору?

Адвокат наголошує на тому, що шлюбний договір регулює лише майнові права без переходу права власності. До них, до речі, відносяться і питання утримання подружжя після розірвання шлюбу, і утримання дітей, і моральні збитки у разі розірвання шлюбу, і багато іншого.

Плюси та мінуси шлюбного контракту

Шлюбний договір є достатньо зарегульованим нинішнім законодавством. Існують спеціальні обставини для опротестування шлюбного договору. Наприклад, надмірно невигідне матеріальне становище одного з подружжя.

Але сімейне законодавство дає нам повне право укладати й інші договори між подружжям та забезпечувати клієнтам їх захист у складних ситуаціях. Тож не шлюбним договором єдиним.

Автор: бізнес-партнер практики сімейного права Juscutum, адвокат Таїсія Білоцька

Джерело: Ivona


8.2.2024
Податкове право
Власникам КІК приготуватися: термін подання звітності наближається.
Читати
26.1.2024
Лідери Juscutum увійшли до ТОП-100 юристів України 2023
Читати
25.1.2024
Артем Афян увійшов до переліку найкращих юристів світу за версією рейтингу Who’s Who Legal: Data 2024
Читати
16.1.2024
Juscutum приєднався до Глобального договору ООН в Україні
Читати
21.12.2023
Технології та інвестиції
Приватна пропозиція токенів: юридичний погляд
Читати
14.12.2023
Технології та інвестиції
Штучний Інтелект та авторське право: що врахувати юристу?
Читати
14.12.2023
Супровід бізнесу
Ризики для бізнесу за недотримання санкційного законодавства в Україні
Читати
13.12.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Як захиститися від викрадення криптовалют: поради від Juscutum
Читати
6.12.2023
Вирішення спорів
Агробізнес
Пом'якшення валютних обмежень: 5 змін від НБУ
Читати
Всі новини