Вищий антикорупційний суд виніс рішення взяти на 60 днів під варту міського голову Одеси Геннадія Труханова у справі про розтрату понад 92 млн грн під час придбання адміністративної будівлі збанкрутілого заводу «Краян» (сума залогу 13 млн грн). Forbes попросив керівника практики Безпеки бізнесу Juscutum Дмитра Дичаковського спрогнозувати подальший розвиток кейсу.

Колегія суддів ВАКС 4 травня задовольнила клопотання прокурора та змінила запобіжний захід на тримання під варту колишньому меру Одеси Геннадію Труханову.

Зазначена подія сколихнула суспільство, бо Труханов не є пересічною особою. Нагадаю, що кримінальне провадження, за яким він обвинувачується, перебуває на розгляді Вищого Антикорупційного суду на стадії підготовчого засідання.

Що це за справа? Короткий опис обставин, по яких обвинувачується Геннадій Труханов.

  • Завод «Краян» банкрут з початку 2000-х, а після пожежі на території, що сталася у 2015 році, влада міста Одеси довго думала що робити зі зруйновною будівлею заводу. Тоді було прийнято рішення щодо його купівлі з метою реконструкції та подальшого використання для потреб міста, сума угоди на той час становила 185 млн. гривень.
  • Детективами НАБУ встановлено, що зазначений комплекс вже був предметом купівлі – продажу раніше. Так, на початку 2016 року його було продано за 11 мільйонів гривень.
  • У серпні його перепродали вже за чотири мільйони, а у грудні Одеська міськрада купила завод уже за 185 мільйонів.
  • 2017 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП провели низку обшуків в Одесі. За інформацією Агентства, підсумкова сума заводу була завищена у 45 разів. Таким чином, своїми діями заподіяно шкоду державному бюджету України в особливо великих розмірах на загальну суму більше ніж 90 млн грн.


Щодо перспектив такої кримінальної справи, то сам процес розслідування та доказування не потребує ретельного підходу на кожному етапі. Фактично, органом досудового розслідування необхідно встановити фактичну вартість такого комплексу з урахуванням його стану на момент продажу.

Допитати осіб причетних до такого рішення, встановити визначені ролі і ступені участі у досягненні спільної злочинної мети у інкримінованому злочини. Важливим елементом при доведенні злочину також є висновки комплексної судової будівельно-технічної та оціночно-будівельної експертизи.

Варто підкреслити, що складність при розслідуванні у такій категорії кримінальних справ полягає у доведенні вини всіх співучасників злочину, оскільки такі рішення приймаються колегіально, де задіяно велику кількість органів місцевої влади: міські департаменти, комісії і, нарешті, сама міська рада.

Тому прокурору у судовому процесі при допиті фігурантів та свідків слід буде чітко та методично доводити, що саме Генадій Труханов був першою зацікавленою особою при ухваленні рішення про купівлю Заводу.

На швидке вирішення та винесення вироку по справі з урахуванням всіх цих обставин та специфіки українського судочинства слід чекати не раніше ніж за 2-3 роки.

Автор: Дмитро Дичаковський, керівник практики Безпеки бізнесу Juscutum

Джерело: Forbes

8.2.2024
Податкове право
Власникам КІК приготуватися: термін подання звітності наближається.
Читати
26.1.2024
Лідери Juscutum увійшли до ТОП-100 юристів України 2023
Читати
25.1.2024
Артем Афян увійшов до переліку найкращих юристів світу за версією рейтингу Who’s Who Legal: Data 2024
Читати
16.1.2024
Juscutum приєднався до Глобального договору ООН в Україні
Читати
21.12.2023
Технології та інвестиції
Приватна пропозиція токенів: юридичний погляд
Читати
14.12.2023
Технології та інвестиції
Штучний Інтелект та авторське право: що врахувати юристу?
Читати
14.12.2023
Супровід бізнесу
Ризики для бізнесу за недотримання санкційного законодавства в Україні
Читати
13.12.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Як захиститися від викрадення криптовалют: поради від Juscutum
Читати
6.12.2023
Вирішення спорів
Агробізнес
Пом'якшення валютних обмежень: 5 змін від НБУ
Читати
Всі новини