Я завжди за довіру та відкритість у колективі. Саме тому двері в мій кабінет завжди відкриті для кожного співробітника, який може прийти до мене з будь-яким питанням або новою ідеєю. Нещодавно один із співробітників поставив питання, що відноситься до цінності HR-функції в юридичному бізнесі. Звучало питання приблизно так: «А навіщо нам HRD? Ми ж і так добре працюємо? Давайте економити для компанії ».

Таке питання навряд чи може виникнути в IT-компанії, в банку або ж на підприємстві. А ось для юридичного бізнесу все ще є характерним. У сприйнятті багатьох, HR - це рекрутер або ж «он та дівчинка, яка займається організацією корпоративів». Поспішаю переконати в зворотному. HR - це про побудову системи. Це функція, яка перетинається з усіма напрямками діяльності: від бухгалтерії до практик.

Спробую описати основні функції, які повинні виконуватися в юридичній компанії, якщо в планах у засновників - будувати юридичний бізнес, а не компанію імені себе.

  • Recruitment

Сама зрозуміла для нас функція, яка має на увазі пошук, інтерв'ювання кандидатів, найм та адаптацію персоналу.

  • Навчання і розвиток персоналу

Без постійного розвитку та навчання персоналу керівник не може бути впевнений в тому, що його співробітники надають послуги в обсязі та відповідно до ваших стандартів.

Важливо постійно підвищувати професійний рівень співробітників, тренувати їх soft і hard skills. Чим системніше збудоване навчання, тим вище продуктивність. Вибудувати систему навчання, яка буде відповідати планам компанії - це якраз і є функція HR.

Це не означає, що HR потрібно ставати тренером, це говорить про те, що він/вона підбирає необхідні навчальні програми для вирішення стратегічних і тактичних завдань.

  • Мотивація персоналу

Історично склалося, що питання мотивації співробітників - завдання партнерів. В даному випадку може виникнути ризик заангажованості. Бажаючи заощадити, співробітнику пропонують заробітну плату і бонусну систему нижче за ринок, що в підсумку може призвести до його звільнення.

HR зобов'язаний відстежувати рівень винагород на ринку. І щоб виконувати цю функцію ефективно, фахівцю з підбору персоналу слід розбиратися в особливостях бізнесу: розуміти, як влаштована бізнес-модель компанії, яка її маржинальність. В іншому випадку гонка за ринковими ставками може призвести до збитків, а їх ігнорування - до звільнення співробітників.

  • Корпоративна культура

Це - те, що допомагає відповісти на питання, чому ваша компанія відрізняється від інших, яку цінність несе суспільству та яких принципів дотримується. Якщо корпоративна культура нічим не відрізняється від конкурентів, то ваших співробітників буде легко переманити, запропонувавши їм трохи більше ставку або офіс ближче до дому.

  • Оцінка персоналу

Без оцінки hard skills і soft skills співробітників, ви не зможете повною мірою оцінити потенціал компанії та сформувати кадровий резерв. А без цього ви будете знову і знову наймати нових співробітників, витрачати час і фінанси на їх пошук і адаптацію.

  • Коучинг партнерів

Спочатку сумнівалася, чи варто додавати цю функцію. Але все ж партнери теж люди і в міру своєї завантаженості, можуть не побачити проблемні зони. Чудово, якщо поруч буде знаходиться HR, який зможе показати можливі проблеми, а також пропонувати рішення, які допоможуть бізнесу працювати ефективніше.

  • Кадрове діловодство

Тут юристам усе зрозуміло: закон є закон. І поки трудові книжки не скасували, вносити записи в них потрібно.

Автор: Ірина Біляєва, партнер Juscutum
Джерело: Loyer

Дивись також

8.2.2024
Податкове право
Власникам КІК приготуватися: термін подання звітності наближається.
Читати
26.1.2024
Лідери Juscutum увійшли до ТОП-100 юристів України 2023
Читати
25.1.2024
Артем Афян увійшов до переліку найкращих юристів світу за версією рейтингу Who’s Who Legal: Data 2024
Читати
16.1.2024
Juscutum приєднався до Глобального договору ООН в Україні
Читати
21.12.2023
Технології та інвестиції
Приватна пропозиція токенів: юридичний погляд
Читати
14.12.2023
Технології та інвестиції
Штучний Інтелект та авторське право: що врахувати юристу?
Читати
14.12.2023
Супровід бізнесу
Ризики для бізнесу за недотримання санкційного законодавства в Україні
Читати
13.12.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Як захиститися від викрадення криптовалют: поради від Juscutum
Читати
6.12.2023
Вирішення спорів
Агробізнес
Пом'якшення валютних обмежень: 5 змін від НБУ
Читати
Всі новини