Кого очікують серед резидентів нової системи, а кому вже можна не поспішати

Запровадження нового режиму діяльності для IT-компаній – «Дія City» – продовжує викликати багато запитань. Проте деякі компанії вже розглядають перехід на нову систему. Як же працюватиме цей режим, хто зможе зареєструватися, а кому – зась, розповів адвокат, тімлід практики супроводу бізнесу Juscutum Дмитро Палющенко.

Верховною Радою України 15 липня 2021 року було прийнято закон України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні». Це перший етап на шляху впровадження проєкту «Дія City».

«Дія City» – це новий правовий режим, метою якого є стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. Він вводить поняття «резидент», яким може бути виключно юридична особа України, та дозволить залучати спеціалістів ІТ-сфери до виконання робіт за окремими видами договорів, у яких буде знижено податкове навантаження на роботодавців.

Також варте уваги введене в законі поняття «гіг-контракт», відповідно до якого фізична особа (гіг-спеціаліст) зобов'язується виконувати роботи та надавати послуги резиденту «Дія City», який, окрім оплати, має забезпечити гіг-спеціалісту соціальні гарантії. Умови гіг-контракту поєднують умови цивільно-правового договору й трудового договору.


Набуття статусу резидента


Законом визначено, що набуття статусу резидента «Дія City» є добровільним. Окрім цього, резидент «Дія City» має відповідати таким вимогам:

Крім того, мають бути виконані вимоги щодо оплати діяльності, кількості фахівців і суми кваліфікованого доходу.

Крім того, мають бути виконані вимоги щодо оплати діяльності, кількості фахівців і суми кваліфікованого доходу.

Оплата діяльності

Розмір середньої місячної винагороди залученим працівникам та гіг-спеціалістам, починаючи з календарного місяця, наступного за календарним місяцем, у якому набуто статус резидента «Дія City», кожного календарного місяця, має бути не менше ніж еквівалент 1200 євро (за офіційним курсом НБУ станом на перше число відповідного календарного місяця).

Кількість фахівців

Середньооблікова кількість працівників та гіг-спеціалістів юридичної особи (у разі залучення) за підсумками кожного календарного місяця має бути не менше 9 осіб.

Сума кваліфікованого доходу юридичної особи, отриманого за перших три календарних місяці, наступні за календарним місяцем, у якому юридичною особою набуто статус резидента «Дія City» – не менш як 90% суми її загального доходу за такий період, а за кожен календарний рік перебування в статусі резидента «Дія City» – не менш як 90% суми загального доходу за той самий період (за наявності загального доходу).

Кваліфікований дохід – сума чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) та роялті (якщо такі суми роялті не враховано в чистий дохід від реалізації продукції), отриманих у результаті здійснення видів діяльності, передбачених для резидентів «Дія City».Хто не може стати резидентом?


Статус резидента не може бути надано за певних умов. Нижче наведені обмеження, що не дозволять його отримати.

Податкові зміни

Серед низки законодавчих змін проєкт «Дія City» передбачає внесення змін до Податкового кодексу України (ПКУ). Відповідний законопроєкт уже зареєстровано за №5376, і на початку червня він був ухвалений у першому читанні.

Усі зміни в цій сфері наведені в таблиці:

Прогнозуючи переваги законотворці прийшли до висновку, що впровадження «Дія City» призведе до зростання частки IT у ВВП України до 10% замість нинішніх 4%. Також аналітики передбачають значне зростання доходів у галузі та збільшення робочих місць. Однак серед самих представників IT-сфери противників нового правового режиму чимало.

Побачити реальні результати законодавчого нововведення та з'ясувати, хто ж мав рацію, ми зможемо тільки після старту «Дія City». Офіційний запуск нового правого режиму заплановано на початок 2022 року.

Джерело: Mind

8.2.2024
Податкове право
Власникам КІК приготуватися: термін подання звітності наближається.
Читати
26.1.2024
Лідери Juscutum увійшли до ТОП-100 юристів України 2023
Читати
25.1.2024
Артем Афян увійшов до переліку найкращих юристів світу за версією рейтингу Who’s Who Legal: Data 2024
Читати
16.1.2024
Juscutum приєднався до Глобального договору ООН в Україні
Читати
21.12.2023
Технології та інвестиції
Приватна пропозиція токенів: юридичний погляд
Читати
14.12.2023
Технології та інвестиції
Штучний Інтелект та авторське право: що врахувати юристу?
Читати
14.12.2023
Супровід бізнесу
Ризики для бізнесу за недотримання санкційного законодавства в Україні
Читати
13.12.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Як захиститися від викрадення криптовалют: поради від Juscutum
Читати
6.12.2023
Вирішення спорів
Агробізнес
Пом'якшення валютних обмежень: 5 змін від НБУ
Читати
Всі новини