В українському криптоком’юніті бурхливо обговорюють легалізацію криптовалюти та введення податків. Причиною стала новина про те, що Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) нещодавно завершила розробку законопроєкту про оподаткування криптоактивів і оновила текст закону "Про віртуальні активи".

Тож Україна може стати першою в Європі країною, яка імплементувала європейські норми регулювання віртуальних активів МіСА.

Що про новації варто знати власникам крипти та чи стане це останнім кроком на шляху до легалізації криптовалют в Україні?

Закон України "Про віртуальні активи", прийнятий у 2022 році, не вступив у дію через відсутність відповідних змін у податковому законодавстві. Нова версія законопроекту про віртуальні активи не багато в чому відповідає майбутньому європейському регулюванню, включаючи МіСА (Market in crypto assets).

Юристи Juscutum 14 червня долучилися до зустрічі консультативної ради, присвяченої питанням віртуальних активів. Головною темою обговорення стала перша версія податкового закону і запропонованих змін до закону про віртуальні активи.

Цей законопроект було вперше представлено на публічне обговорення між учасниками криптовалютного ринку і регулятором. Особливу увагу викликала дискусія щодо змін у податковому законодавстві. Компанії, що мають ліцензії в ЄС, сподівались, що Україна надасть сприятливі умови для розвитку криптобізнесу і зможе конкурувати з глобальними крипто-хабами.

Але обговорення можливого зниження податкового навантаження на криптобізнес не відбулося, оскільки держава потребує додаткових ресурсів для фінансування армії і не може надати податкові пільги, порівнюючи з іншими країнами в умовах конфлікту. Медіа підхопили цю тему, акцентуючи на ставці податку у 18% + 1,5% військового збору для фіз осіб. Проте така податкова ставка не є остаточною та в деяких випадках може складали лише 5% або взагалі 0%.

В цій частині є перспективи для подальшого перегляду регуляторних вимог до бізнесу та корекція вартості ліцензій.

Регулятор зазначив готовність до розгляду та прийняття пропозицій щодо законопроекту протягом двох тижнів, до 30 червня. Після цього планується доопрацювання законопроекту і подання його до розгляду в комітети Верховної Ради. Далі будуть рекомендації комітетів та проведення слухань. Поставлено амбітна мета - прийняти законопроект в першому читанні до жовтня 2023 року та ввести його в дію в кінці 2024 року.

У контексті таких перспектив, учасникам криптовалютного ринку в наступні 2 тижні слід сформувати чіткі вимоги та активно висловлювати свої інтереси і пропонувати конструктивні зміни, враховуючи потенціал, який може надати нове законодавство для країни, і втратою податків, пов'язані зі збереженням цього бізнесу в іноземних юрисдикціях.
Які ж поправки пропонує оновлений законопроект, а головне – що це означатиме для власників криптоактивів та як діяти в нових умовах, ми детально розповімо у нашому гайді.

22.8.2024
Кримінальне право та безпека бізнесу
Як підготуватись до обшуків та перевірок в бізнесі?
Читати
19.8.2024
Супровід бізнесу
Міжнародні гранти для бізнесу в 2024 році
Читати
22.8.2024
Військове право
Як забронювати працівника від мобілізації у 2024?
Читати
23.8.2024
Військове право
Як отримати статус критично важливого підприємства: коментар юриста
Читати
14.8.2024
Технології та інвестиції
Блокування Mercury «українських» рахунків – фінансовий моніторинг чи дискримінація?
Читати
16.8.2024
Супровід бізнесу
Медичний канабіс легалізовано – як отримати ліцензію на вирощування
Читати
3.7.2024
Юридичний бізнес
Juscutum увійшов у список NEXT 250 від Forbes Ukraine
Читати
16.6.2024
Технології та інвестиції
Ліцензування діяльності з віртуальними активами у світі
Читати