Поки в інших країнах сперечаються про те, чи варто забороняти біткоін і чим загрожують банківській системі блокчейн-технології, у Швейцарії створили найрозвинутішу екосистему для крипто-стартапів.

Цуг став одним з найбільших міжнародним центром розвитку блокчейн-технологій. Це столиця Swiss Crypto Valley – криптодолини, де створена одна з найкращих екосистем у сфері технологій розподілених реєстрів (блокчейну). Це батьківщина Ethereum Foundation, штаб квартири Monetas, Lykke, ConsenSys, Cardano, Bitcoin Suisse та десятків інших блокчейн-проектів.

Чому ж гігант Ethereum Foundation обрали саме Цуг, Швейцарію?

Цей вибір був зовсім не випадковим, оскільки Цуг пропонує унікальне поєднання переваг, які роблять його привабливим місцем для блокчейн і крипто компаній. Таке рішення Ethereum Foundation можна пояснити прогресивним регуляторним середовищем країни, особливо в області технології розподіленого реєстру (DLT), криптоактивів та випуску токенів, а також податкових пільг, пропонованих у Цузі. Гнучкий та комплексний підхід Швейцарії до цих правил у поєднанні з її сприятливим податковим середовищем зробили її центром для блокчейну та криптовалютних організацій.

Розглянемо ключові фактори, які змусили Ethereum Foundation вибрати Цуг як місце реєстрації.

Crypto Valley:

Цуг визнаний серцем «Криптової долини», регіону в Швейцарії з високою концентрацією компаній, пов’язаних з блокчейном і віртуальними активами. Ця назва є натяком на Кремнієву долину Каліфорнії, яка відома своїми технологіями та інноваціями. Розташувавшись у Цузі, Ethereum Foundation зайняв стратегічне місце серед процвітаючої екосистеми компаній-однодумців, що сприяє співпраці, інноваціям і зростанню.

Сприятливе регуляторне середовище:

Швейцарія зарекомендувала себе як світовий лідер у забезпеченні сприятливого правового та нормативного середовища для крипто індустрії. Країна прийняла прогресивне законодавство та нормативно-правову базу, що сприяє інноваціям і залученню бізнесу в даний сектор. Ethereum Foundation виграє від сприятливого середовища, яке дозволяє йому зосередитися на своїй місії.

Уряд Швейцарії активно підтримує розвиток технології розподіленого реєстру (DLT), створюючи гнучку правову базу, яка розрахована на майбутнє. У вересні 2020 року парламент Швейцарії схвалив «Закон про блокчейн», офіційно відомий як «Федеральний закон про адаптацію федерального закону до розвитку технології розподілених електронних реєстрів». Закон, який набув чинності в лютому 2021 року, забезпечує комплексну правову основу для DLT, що охоплює цифрові активи, токенізацію та різні інші програми.

Одним із найбільш інноваційних аспектів закону DLT є введення «DLT securities» у Швейцарський кодекс зобов’язань (Swiss Code of Obligations). Це положення дозволяє токенізувати різні активи, прокладаючи шлях для безпечного та децентралізованого управління та торгівлі цими активами.

Закон також встановлює сприяє створенню регульованих платформ для торгівлі токенізованими цінними паперами та іншими цифровими активами. Система ліцензування покращує впровадження та ліквідність цифрових активів, одночасно забезпечуючи належне управління ризиками та захист споживачів.

Країна пропонує різноманітні ліцензії та регуляторні наслідки залежно від типу токена та його використання. Управління з нагляду за фінансовими ринками Швейцарії (FINMA) встановило класифікацію токенів, кожен з яких має власний набір нормативних вимог і наслідків. Забезпечуючи чітку систему класифікації, FINMA гарантує, що організації можуть випускати токени в рамках чітко визначеної правової бази.

Це якраз той випадок, коли нормативно-правова база сприяла зростанню розвитку крипто індустрії, пропозицій STO і платформ децентралізованого фінансування (DeFi), так як вони отримали вигоду від юридичної ясності, передбаченої Законом про блокчейн.

Фінансова стабільність і репутація:

Швейцарія відома своєю фінансовою стабільністю та сильним банківським сектором (навіть на останні події з Credit Suisse), що робить її привабливим місцем для заснування компаній у фінтех сфері, що може забезпечити необхідну інфраструктуру та фінансові послуги для підтримки діяльності компаній.

Окрім того FINMA контролює дотримання правил боротьби з відмиванням грошей (AML) і вимоги «Знай свого клієнта» (KYC), які також застосовуються для блокчейн проєктів.

Податкові пільги:

Цуг добре відомий своїми низькими корпоративними ставками податку та політикою, сприятливою для бізнесу. Кантон Цуг має одну з найнижчих корпоративних ставок податку в Швейцарії, яка може досягати 11,91%. Ставка ПДВ у розмірі 7,7% відсотка є ще однією перевагою розташування, оскільки вона досить низька порівняно з більшістю країн ЄС. Швейцарія створила сприятливі податкові умови для інвесторів

Цуг має доброзичливий підхід до оподаткування криптовалют і проектів, заснованих на блокчейні, що додатково стимулює розвиток крипто індустрії.

Окрім того, форма Foundation дозволила Ethereum Foundation уникнути оподаткування як благодійної організації за певних умов, встановлених податковими органами.

Міжнародне та багатокультурне середовище:

Центральне розташування Швейцарії в Європі та її добре розвинена транспортна мережа роблять її ідеальною базою для міжнародних організацій. Багатомовне та багатокультурне суспільство країни також сприяє співпраці та спілкуванню з партнерами по всьому світу. Швейцарія має репутацію висококваліфікованої робочої сили, яка має досвід у фінансах, технологіях та інженерії.

Висновок:

Прогресивне регулювання DLT у Швейцарії покликане заохочувати інновації, одночасно забезпечуючи належне управління ризиками та захист споживачів. Рішення Ethereum Foundation про реєстрацію в Цузі, Швейцарія, було стратегічним кроком, який відображає сприятливе нормативне середовище регіону, фінансову стабільність, податкові пільги. Бути частиною процвітаючої екосистеми Crypto Valley сприяє інноваціям та співпраці, а міжнародне та мультикультурне середовище Швейцарії забезпечує безперебійне глобальне підключення.

Автор: Петро Білик, керівник практики Технологій і інвестицій Juscutum

8.2.2024
Податкове право
Власникам КІК приготуватися: термін подання звітності наближається.
Читати
26.1.2024
Лідери Juscutum увійшли до ТОП-100 юристів України 2023
Читати
25.1.2024
Артем Афян увійшов до переліку найкращих юристів світу за версією рейтингу Who’s Who Legal: Data 2024
Читати
16.1.2024
Juscutum приєднався до Глобального договору ООН в Україні
Читати
21.12.2023
Технології та інвестиції
Приватна пропозиція токенів: юридичний погляд
Читати
14.12.2023
Технології та інвестиції
Штучний Інтелект та авторське право: що врахувати юристу?
Читати
14.12.2023
Супровід бізнесу
Ризики для бізнесу за недотримання санкційного законодавства в Україні
Читати
13.12.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Як захиститися від викрадення криптовалют: поради від Juscutum
Читати
6.12.2023
Вирішення спорів
Агробізнес
Пом'якшення валютних обмежень: 5 змін від НБУ
Читати
Всі новини