Коли бізнес встає на шлях війни, в його армії має бути адвокат, а краще ціле адвокатське об’єднання.

До боротьби хороші воїни готуються завчасно. На рівні лат та обладунків в рядах їх захисту стоять сильні адвокати.Метафора про війну — не випадкова. Корпоративний конфлікт, нападки правоохоронців, суворі зміни в законодавстві, протиправні дії контрагентів та конкурентів — це все сучасні поля для битв гравців українського бізнесу.У такий період бізнес потребує особливо ретельного захисту. Постає питання: як обрати хорошого адвоката?

Спеціаліста, який стане вірним соратником у справі захисту ваших активів, з внутрішньою мотивацією допомогти, а не збільшити в чеку кількість нулів?Ускладнює процес вибору такого спеціаліста кілька факторів. По-перше, негативний досвід взаємодії з адвокатами, представниками правоохоронної та судової системи. По-друге, велика кількість пропозицій на ринку, де кожен адвокат — чи не найкращий спеціаліст. По-третє, дивний порядок ціноутворення на послуги адвоката: вартість чеку варіюється від абсурдно високої до підозріло низької.

Багаторічний досвід взаємодії з клієнтами та колегами в адвокатському об’єднанні дозволяє поставити себе на місце клієнта, сформувати правильні вимоги до професійного рівня захисника та поділитися цими роздумами із вами.Які методи та критерії вибору хорошого адвоката? Розберемося разом.Є добрий-старий метод порад знайомих — «сарафанне радіо». Однак навряд чи вас влаштують компетенції адвоката, що супроводжував розлучення сусіда, якщо ваш кейс — рейдерське захоплення компанії.

Одночасне набуття адвокатської практики у всіх можливих галузях права стає на заваді глибокому розумінню конкретної спеціалізації в якій захисник міг би досягти максимального рівня експертності. Вузька спеціалізація дозволяє адвокату максимально детально вивчити усі аспекти та проблематику, одразу та без помилок обирати ефективний спосіб захисту.

Перевірте компетентність адвоката — це найголовніший критерій вибору захисника. Від адвоката вимагається високий рівень професійної підготовки, ґрунтовне знання чинного законодавства, практики його застосування, опанування тактики, методів і прийомів адвокатської діяльності, ораторського мистецтва. Саме цей набір характеристик визначає компетентність адвоката відповідно до Правил адвокатської етики.Про рівень компетентності адвоката також вам скаже його публічність: позиція щодо актуальних питань у вигляді публікацій у ЗМІ, коментарів, виступів на профільних заходах.Попри все це, немає нічого кращого, ніж особиста зустріч. При першому контакті не варто очікувати негайного плану дій щодо розв’язання всіх проблем. Можна розраховувати на загальні риси можливих стратегій, розуміння профільного законодавства та коротке представлення схожого кейсу. Слід врахувати репутацію — цінність, яку неможливо побачити, однак можливо відчути, якщо вона втрачена.

Адвокатів часто ототожнюють з клієнтами, яких вони представляють чи захищають в суді. Це хрест, який доводиться нести кожному практикуючому правозахиснику. Якщо захищаєш клієнта в особливо важкій справі, де загинули люди, ти адвокат вбивці. Якщо здійснюєш представництво в масштабному корпоративному спорі, ти рейдер. Ототожнення адвоката з клієнтом створює хибне враження про його правозахисника.На репутацію адвоката чинять сукупний вплив методи його діяльності. Серед них — багато спірних прийомів. Наприклад, прикувати себе кайданками до батареї в залі суду, закликаючи суд дотримуватися прав та свобод клієнта. Чи покинути залу суду у процесі розгляду справи, чим зірвати судове засідання. Або використовувати нецензурну лексику та образливі слова у своїх виступах в суді, в радіо та телеефірах. Такі дії безумовно відбиваються на репутації адвокатів. Так само як ототожнення адвоката із клієнтом, негативна репутація адвоката може поширитися і на клієнта.Критерій вартості послуг не варто ставити на перше місце. Дорогі послуги не гарантують якості їх надання, як і дешеві не можуть слугувати аргументом низької якості та виправданням, чому результат не відповідає очікуванням клієнта.

Особливо спокусливим для клієнта є гарантування результату. Якщо такі гарантії лунають від адвоката, слід бути обачним. Більшою мірою, фінальні рішення завжди — за судом, а в наших реаліях навіть з очевидно виграшною позицією можна легко отримати негативне рішення суду. Тому гарантії – не найвагоміший критерій для визначення ціни.Тонкою кригою також є поради, що свідомо спрямовані на полегшення вчинення правопорушень, умисно сприяння їх вчиненню клієнтом або іншими особами. На це не слід орієнтуватися, більше того, надавати такі поради заборонено вище згаданими правилами адвокатської етики.

Розкрию страшенний секрет усіх адвокатів. На ціну надання послуг в сторону зменшення впливає масштаб справи, репутаційні наслідки для адвоката (так звана PR складова), а також прогнозована тривалість справи.

Коли потрібно прощатися із своїм адвокатом?

Втрачена комунікація. Якщо у гострій фазі виконання доручення адвокат не достатньо спілкується із клієнтом, а контактує лише для виставлення рахунку, це може привести до краху всього доручення.

Порушення конфіденційності. Один із основних принципів адвокатури — будь-який витік інформації є недопустимим. Усі матеріали, що передаються від клієнта до адвоката є складовою адвокатського досьє. Матеріали адвокатського досьє на законодавчому рівні мають один із найбільших ступенів захисту.

Втрата довіри, емоційного зв’язку. Вибудувати довірливі стосунки не просто, а ще важче їх зберегти. Адвокатів часто порівнюють із лікарями, рівень довіри до них має бути не нижчим. Нерозумно приховувати від адвоката інформацію, не додавати йому важливих фактів чи документів. Чесність між адвокатом та клієнтом формує необхідний рівень довіри між сторонами. Високі стандарти в цій частині ставляться до адвоката, адже в непростій для клієнта ситуації саме він повинен тверезо мислити, всіма способами боротися як з юридичною проблемою, так і з перепадами емоційного стану.

Порушення принципу законності. Адвокат складає, формує та адресує усі документи, правові позиції від імені та в інтересах клієнта, а тому наслідки порушення ним принципу законності можуть лягти на плечі клієнта.

Обирайте адвоката, якщо ви готові бути із ним друзями. Дружба — це ключ до взаємовигідної співпраці, що базується на довірі клієнта до адвоката, який є професіоналом своєї справи, дорожить власною репутацією, переймається добробутом клієнта та готовий до діалогу щодо вартості послуг.

Якщо вам пощастило знайти правника, який вас вислухав, зрозумів, уже на першій зустрічі накидав ідей і поки ви доїхали до офісу надіслав на пошту пропозицію із планом дій, не гайте часу, хапайте його допоки цього не зробили ваші опоненти.

12.4.2024
Юридичний бізнес
Juscutum – переможець премії Ukrainian Fintech Awards 2024
Читати
8.4.2024
Технології та інвестиції
Як стартапу відкрити двері до інвестицій? Ключові тези заходу від Juscutum і Toloka.vc
Читати
5.4.2024
Кримінальне право та безпека бізнесу
Реклама азартних ігор в Україні: обмеження, реалії та виклики законодавства
Читати
8.2.2024
Податкове право
Власникам КІК приготуватися: термін подання звітності наближається.
Читати
26.1.2024
Юридичний бізнес
Лідери Juscutum увійшли до ТОП-100 юристів України 2023
Читати
25.1.2024
Юридичний бізнес
Артем Афян увійшов до переліку найкращих юристів світу за версією рейтингу Who’s Who Legal: Data 2024
Читати
16.1.2024
Юридичний бізнес
Juscutum приєднався до Глобального договору ООН в Україні
Читати
21.12.2023
Технології та інвестиції
Приватна пропозиція токенів: юридичний погляд
Читати
14.12.2023
Технології та інвестиції
Штучний Інтелект та авторське право: що врахувати юристу?
Читати
14.12.2023
Супровід бізнесу
Ризики для бізнесу за недотримання санкційного законодавства в Україні
Читати
13.12.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Як захиститися від викрадення криптовалют: поради від Juscutum
Читати
6.12.2023
Вирішення спорів
Агробізнес
Пом'якшення валютних обмежень: 5 змін від НБУ
Читати
5.12.2023
Вирішення спорів
Агробізнес
Блокада кордону: горять терміни валютних розрахунків бізнесу
Читати
12.1.2024
Технології та інвестиції
Благодійність і крипта в реаліях українського права
Читати
4.12.2023
Технології та інвестиції
Сфера IT та Інтелектуальна Власність: правові аспекти договорів з іноземними замовниками
Читати
1.12.2023
Технології та інвестиції
Відкритий банкінг (Open Banking): революційна трансформація міжнародного та українського банківського сектору
Читати
1.12.2023
Супровід бізнесу
Вестінг: інноваційний інструмент інвестування для працівників та власників бізнесу
Читати
28.11.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Криптовалюта та приватність: як віднайти баланс між анонімністю та регулюванням?
Читати
27.11.2023
Супровід бізнесу
Як нові правила та вимоги до ІТ-платформ у ЄС вплинуть на Україну
Читати
27.11.2023
Технології та інвестиції
Гарантія походження як ключовий інструмент розвитку «зеленої» енергетики та залучення інвестицій в Україну
Читати
27.11.2023
Технології та інвестиції
Основні тренди зеленої енергетики 2023 року: фокус ЄС та виклики для України
Читати
20.11.2023
Технології та інвестиції
Кваліфікований електронний підпис в ЄС: нові можливості для українського бізнесу
Читати
15.11.2023
Вирішення спорів
Коригування митної вартості. Як бізнесу відстояти свої інтереси
Читати
8.11.2023
Інновації
Технології та інвестиції
Юридичний бізнес
Juscutum відкриває першу в Україні практику АІ
Читати
2.11.2023
Супровід бізнесу
Гуманітарна допомога: правила ввезення зміняться з 1 грудня 2023 року
Читати
27.10.2023
Бухгалтерський супровід
Контрольовані іноземні компанії: чому важливо подати повідомлення у ДПС
Читати
23.10.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Публічні закупівлі в Україні під час війни: корупція, ризики та шляхи подолання
Читати
18.10.2023
Технології та інвестиції
Juscutum консультує Європейську комісію з цінних паперів (ESMA) щодо нового регулювання діяльності криптоактивів (MiCA) в ЄС
Читати
12.10.2023
Супровід бізнесу
Податкове право
ПОДАТКОВЕ РЕЗИДЕНТСТВО. УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ, АБО ЯК ЗАКОННО ОФОРМИТИ СВОЄ ПРОЖИВАННЯ ЗА КОРДОНОМ
Читати
11.10.2023
Супровід бізнесу
Інтелектуальна власність
Що варто знати кожному митцю про авторське право?
Читати
11.10.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Вебкам-моделінг: правове регулювання в Україні
Читати
9.10.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Роль фінансового аналізу в роботі правоохоронців та дії захисту
Читати
9.10.2023
Технології та інвестиції
Series LLC: що це і чому це використовується для криптобізнесу
Читати
9.10.2023
Технології та інвестиції
Privacy by default
Читати
9.10.2023
Технології та інвестиції
Податкове право
ОПОДАТКУВАННЯ УКРАЇНЦІВ ЗА КОРДОНОМ І В УКРАЇНІ
Читати
26.4.2023
Податкове право
Податок PIT в Польщі: як декларувати та сплачувати податки українським біженцям
Читати
18.9.2023
Податкове право
Супровід бізнесу
Дія City
Чому ІТ-компанії обирають «Дія.City»: переваги для бізнесу та айтівців
Читати
15.9.2023
Технології та інвестиції
Інновації
Military-tech в Україні: як розвивається напрям та які юридичні нюанси для стартапів
Читати
5.9.2023
Супровід бізнесу
Що зміниться для інтернет-магазинів на ринку після прийняття нового закону
Читати
1.9.2023
Юридичний бізнес
Реанімація продуктивності: коли варто боротися за відновлення ентузіазму у співробітників
Читати
29.8.2023
Супровід бізнесу
Стандарти GRI та український бізнес
Читати
28.8.2023
Супровід бізнесу
Масові скорочення IT-працівників: що потрібно врахувати роботодавцю, аби не порушити українське законодавство
Читати
28.8.2023
Супровід бізнесу
Чому бізнесу важливо захищати персональні дані клієнтів
Читати
22.8.2023
Інтелектуальна власність
Супровід бізнесу
Дія City
Угода про неконкуренцію Або чи має NON-COMPETE AGREEMENT (NCA) право на життя в Україні?
Читати
10.8.2023
Технології та інвестиції
Легалізація канабісу в Україні: погляд з міжнародної точки зору
Читати
8.8.2023
Технології та інвестиції
Валютні обмеження НБУ: чи змінилося щось для українського бізнесу?
Читати
7.8.2023
Технології та інвестиції
Податкове право
Бізнес у Польщі: які інвестиційні зони доступні українським компаніям
Читати
2.8.2023
Податкове право
CRS по-європейськи або Що українці мають знати про DAC
Читати
10.7.2023
Супровід бізнесу
Автомобіль для ЗСУ: на що звернути увагу при ввезенні та оформленні
Читати
30.9.2021
Юридичний бізнес
Той, хто вижив у юрcвіті: 4 стадії побудови бізнесу, які витримає не кожен юрист
Читати
3.11.2021
Юридичний бізнес
Шукають «єдинорогів на роликах», які вміють робити все
Читати
9.9.2021
Юридичний бізнес
РОБОТА НА РЕЗУЛЬТАТ
Читати
29.12.2021
Дія City
Супровід бізнесу
Якими будуть податки «Дія City» для компаній та стартапів: детальний аналіз у цифрах
Читати
16.12.2021
Дія City
Супровід бізнесу
ДІЯ.СІТІ. ЗМІНИ ДО ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ
Читати
5.10.2021
Дія City
Супровід бізнесу
«Дія City» в дії
Читати
4.7.2023
Технології та інвестиції
Кібератака: як бізнесу не постраждати двічі
Читати
Технології та інвестиції
Залучення інвестицій для стартапів
Читати
26.6.2023
Агробізнес
Боротьба за переважне право
Читати
23.6.2023
Сімейне право
Технології та інвестиції
Сімейні мелодрами: як розділити біткойни під час розлучення
Читати
Супровід бізнесу
Ліквідувати КРАІЛ: чи збільшить це надходження до бюджету
Читати
19.6.2023
Супровід бізнесу
Айтівці аутсорсери можуть розслабитися?
Читати
16.6.2023
Технології та інвестиції
Легалізація криптовалют в Україні: чого чекати власникам крипто активів вже з осені?
Читати
30.5.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Закон та практика. Юридичний огляд мобілізації
Читати
17.5.2023
Технології та інвестиції
Як працює Комісія з цінних паперів і бірж США та чи варто її боятися криптоплатформам
Читати
15.5.2023
Агробізнес
Аграріїв нарешті звільнили від податків на окуповані, заміновані чи забруднені землі
Читати
15.5.2023
Вирішення спорів
Як буде відбуватися продаж конфіскованого майна рф
Читати
5.5.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Труханов під вартою. Яка судова перспектива у резонансній справі мера Одеси
Читати
5.5.2023
Технології та інвестиції
Регулювання електронної комерції у Великобританії
Читати
27.4.2023
Юридичний бізнес
Що там у адвокатів: як Juscutum працює під час війни
Читати
27.4.2023
Інновації
Роботи-юристи — вже реальність, але юридичний світ чинить останній опір
Читати
25.4.2023
Технології та інвестиції
Інновації
Метавсесвіт: проблеми правового регулювання процесів
Читати
21.4.2023
Супровід бізнесу
Технології та інвестиції
Цифрова марка: правила застосування віртуального активу потребують удосконалення
Читати
19.4.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Маєте справу з бюджетними грошима? Терміново готуйтеся до перевірок
Читати
14.4.2023
Технології та інвестиції
На прикладі Binance. Чи безпечно використовувати криптобіржі в Україні?
Читати
4.4.2023
Вирішення спорів
Чому треба перевіряти лоти перед участю в аукціоні?
Читати
4.4.2023
Технології та інвестиції
Швейцарія стала світовим центром блокчейн проектів
Читати
31.3.2023
Банкрутство
Солідарна відповідальність керівника
Читати
27.3.2023
Супровід бізнесу
Електронний документообіг в умовах війни
Читати
21.3.2023
Супровід бізнесу
Технології та інвестиції
Чи можлива виплата заробітної плати або винагороди у криптовалюті?
Читати
20.3.2023
Технології та інвестиції
Супровід бізнесу
Мінцифра і Juscutum підписали меморандум про співпрацю
Читати
17.3.2023
Супровід бізнесу
Що буде з Parimatch? Розбираємо наслідки санкцій
Читати
16.3.2023
Технології та інвестиції
Криптоіндустрії США загрожує крах?
Читати
15.3.2023
Супровід бізнесу
ВІДКЛИКАННЯ БАНКІВСЬКОЇ ЛІЦЕНЗІЇ ТА ЛІКВІДАЦІЯ ПАТ «АЙБОКС БАНК»
Читати
10.3.2023
Технології та інвестиції
Чому Біткоїн працює як треба, а український закон – ні? Розбір.
Читати
7.3.2023
Юридичний бізнес
"Юридичний Рамштайн": конференція United for Justice відбулася у Львові
Читати
23.2.2023
Технології та інвестиції
Маніпуляції ринком або як протоколи DeFi втратили майже 386 млн$
Читати
13.2.2023
Інновації
Штучний інтелект в юриспруденції: очікується стрімке зростання
Читати
9.2.2023
Супровід бізнесу
Попереджені – озброєні: правила військового обліку на підприємстві зазнали змін
Читати
7.2.2023
Технології та інвестиції
Плануєте випустити токени? Як не підпасти під законодавство про цінні папери
Читати
20.1.2023
Вирішення спорів
Створення трибуналу щодо вторгнення рф в Україну
Читати
17.1.2023
Технології та інвестиції
EU Digital Markets Act та Digital Services Act — Нові можливості та вимоги
Читати
10.1.2023
Бухгалтерський супровід
Податкове право
Постачання програмного забезпечення з ПДВ в 2023 році
Читати
10.1.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Бухгалтерський супровід
Чому ваші криптоактиви можуть заблокувати та як можна запобігти цьому
Читати
10.1.2023
Сімейне право
Партнерський договір для ЛГБТ-пар – альтернатива шлюбу. Як він працює
Читати
27.12.2022
Технології та інвестиції
Яким був 2022 рік для IT-галузі та які очікування від ІТ у 2023 році?
Читати
15.12.2022
Кримінальне право та безпека бізнесу
Криптошахрайство: як одна година може вирішити долю $100 000
Читати
13.12.2022
Технології та інвестиції
Цифрова торгівля: як прискорити диджиталізацію між Україною і Великою Британією
Читати
8.12.2022
Інтелектуальна власність
За українські мурали Бенксі можна отримати до $10 млн. Розбираємось, хто тепер їх власник
Читати
25.11.2022
Технології та інвестиції
Регулювання ринків віртуальних активів (MiCA)
Читати
21.11.2022
Кримінальне право та безпека бізнесу
Ви чесний волонтер чи благодійник? Як займатися доброю справою та не порушувати закон
Читати