Лише в листопаді 2023 року сума втрат від хакерських атак склала $343 млн. При цьому жертвою злому може стати кожен. Команда Incrypted обговорила з керівником практики Безпеки Бізнесу в Juscutum, Дмитром Дичаковським, як захистити власні криптоактиви від зловмисників.


Безпека даних — це важливо

Ретельно ставтеся до своїх особистих даних, особливо до тих, які надають доступ до криптогаманця та банківського рахунку. Утримуйте їх від доступу інших осіб. Пильно перевіряйте будь-які повідомлення та розсилки від бірж та інших криптопроектів на предмет можливих спроб шахрайства.

Уникайте публічних точок доступу до мережі

Це стосується насамперед громадського WiFi. Не варто використовувати його для доступу до своїх облікових записів, рахунку чи проведення переказів.

Будьте пильними під час підтвердження транзакцій

Перед тим, як здійснити транзакцію, уважно перевіряйте адресу і мережу одержувача, щоб уникнути втрати коштів через помилкове введення або атаку на адресу одержувача.

Також варто вручну копіювати рахунок одержувача, не використовуючи історію транзакцій. Це дасть змогу уникнути випадків шахрайства, коли створюються подібні до реальних адрес гаманці.

У такому випадку зловмисники надсилають мінімальну суму на рахунок жертви, тим самим «підштовхуючи» рахунки в списку історії транзакцій користувача.

Користуйтеся лише перевіреними майданчиками

Насамперед це великі біржі, які працюють не один рік і не скомпрометували себе в минулому.

Віддайте перевагу холодним гаманцям

Вони не підключені до мережі, що робить їх менш уразливими до атак. Проте для диверсифікації ризиків краще зберігати криптовалюти на декількох рахунках — одну частину на холодних гаманцях, іншу на довірених біржах.

Використовуйте складні паролі та двофакторну ідентифікацію

Це додасть додатковий шар безпеки. Ніколи не діліться своїм особистим ключем і намагайтеся не загубити пристрій, оскільки втрата ключів призведе до втрати всієї криптовалюти в гаманці.

Слідкуйте за оновленнями застосунків

Так ви будете впевнені, що ваші гаманці та додатки використовують найновіші заходи безпеки. Використовуйте додаткові програми для захисту від honeypot (рекламне шахрайство, коли інвестована в певний токен криптовалюта потрапляє на адресу, але вивести назад нічого не можна).

Використовуйте окремі пристрої для особистих і робочих акаунтів

Крім цього, для операцій з криптовалютою краще зареєструвати окремі облікові записи в електронній пошті та інших сервісах, які можуть використовуватися для створення акаунтів на крипторесурсах.

Регулярно оновлюйте паролі та дізнавайтеся більше про кібербезпеку

Паролі та сід-фрази краще не зберігати в уразливих до злому місцях (як персональні комп’ютери), а мати їх записаними на фізичних носіях (як папір). Проте саме свідомість і освіта є ключем до ефективного захисту.


Джерело: Incrypted
8.2.2024
Податкове право
Власникам КІК приготуватися: термін подання звітності наближається.
Читати
26.1.2024
Лідери Juscutum увійшли до ТОП-100 юристів України 2023
Читати
25.1.2024
Артем Афян увійшов до переліку найкращих юристів світу за версією рейтингу Who’s Who Legal: Data 2024
Читати
16.1.2024
Juscutum приєднався до Глобального договору ООН в Україні
Читати
21.12.2023
Технології та інвестиції
Приватна пропозиція токенів: юридичний погляд
Читати
14.12.2023
Технології та інвестиції
Штучний Інтелект та авторське право: що врахувати юристу?
Читати
14.12.2023
Супровід бізнесу
Ризики для бізнесу за недотримання санкційного законодавства в Україні
Читати
13.12.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Як захиститися від викрадення криптовалют: поради від Juscutum
Читати
6.12.2023
Вирішення спорів
Агробізнес
Пом'якшення валютних обмежень: 5 змін від НБУ
Читати
Всі новини