Лише в листопаді 2023 року сума втрат від хакерських атак склала $343 млн. При цьому жертвою злому може стати кожен. Команда Incrypted обговорила з керівником практики Безпеки Бізнесу в Juscutum, Дмитром Дичаковським, як захистити власні криптоактиви від зловмисників.


Безпека даних — це важливо

Ретельно ставтеся до своїх особистих даних, особливо до тих, які надають доступ до криптогаманця та банківського рахунку. Утримуйте їх від доступу інших осіб. Пильно перевіряйте будь-які повідомлення та розсилки від бірж та інших криптопроектів на предмет можливих спроб шахрайства.

Уникайте публічних точок доступу до мережі

Це стосується насамперед громадського WiFi. Не варто використовувати його для доступу до своїх облікових записів, рахунку чи проведення переказів.

Будьте пильними під час підтвердження транзакцій

Перед тим, як здійснити транзакцію, уважно перевіряйте адресу і мережу одержувача, щоб уникнути втрати коштів через помилкове введення або атаку на адресу одержувача.

Також варто вручну копіювати рахунок одержувача, не використовуючи історію транзакцій. Це дасть змогу уникнути випадків шахрайства, коли створюються подібні до реальних адрес гаманці.

У такому випадку зловмисники надсилають мінімальну суму на рахунок жертви, тим самим «підштовхуючи» рахунки в списку історії транзакцій користувача.

Користуйтеся лише перевіреними майданчиками

Насамперед це великі біржі, які працюють не один рік і не скомпрометували себе в минулому.

Віддайте перевагу холодним гаманцям

Вони не підключені до мережі, що робить їх менш уразливими до атак. Проте для диверсифікації ризиків краще зберігати криптовалюти на декількох рахунках — одну частину на холодних гаманцях, іншу на довірених біржах.

Використовуйте складні паролі та двофакторну ідентифікацію

Це додасть додатковий шар безпеки. Ніколи не діліться своїм особистим ключем і намагайтеся не загубити пристрій, оскільки втрата ключів призведе до втрати всієї криптовалюти в гаманці.

Слідкуйте за оновленнями застосунків

Так ви будете впевнені, що ваші гаманці та додатки використовують найновіші заходи безпеки. Використовуйте додаткові програми для захисту від honeypot (рекламне шахрайство, коли інвестована в певний токен криптовалюта потрапляє на адресу, але вивести назад нічого не можна).

Використовуйте окремі пристрої для особистих і робочих акаунтів

Крім цього, для операцій з криптовалютою краще зареєструвати окремі облікові записи в електронній пошті та інших сервісах, які можуть використовуватися для створення акаунтів на крипторесурсах.

Регулярно оновлюйте паролі та дізнавайтеся більше про кібербезпеку

Паролі та сід-фрази краще не зберігати в уразливих до злому місцях (як персональні комп’ютери), а мати їх записаними на фізичних носіях (як папір). Проте саме свідомість і освіта є ключем до ефективного захисту.


Джерело: Incrypted
30.9.2024
Військове право
Кримінальне право та безпека бізнесу
Як краще оновити військово-облікові дані?
Читати
30.9.2024
Вирішення спорів
Розірвання шлюбу, якщо один з подружжя за кордоном
Читати
30.9.2024
Технології та інвестиції
Податкове право
Поточне оподаткування доходів від криптовалют в Україні
Читати
22.8.2024
Кримінальне право та безпека бізнесу
Як підготуватись до обшуків та перевірок в бізнесі?
Читати
19.8.2024
Супровід бізнесу
Міжнародні гранти для бізнесу в 2024 році
Читати
22.8.2024
Військове право
Як забронювати працівника від мобілізації у 2024?
Читати
23.8.2024
Військове право
Як отримати статус критично важливого підприємства: коментар юриста
Читати
14.8.2024
Технології та інвестиції
Блокування Mercury «українських» рахунків – фінансовий моніторинг чи дискримінація?
Читати