Дмитро Дичаковський

керівник практики Безпеки Бізнесу Juscutum

Економічні злочини є серйозним викликом для суспільства, а їх розслідування вимагає співпраці різних сторін, серед яких ключову роль відіграють фахівці з фінансового аналізу. Їхні спеціалізовані знання та навички допомагають виявляти шахрайства, аналізувати фінансові потоки та забезпечувати збір об’єктивних і достовірних доказів.

Проте у своїй роботі вони також повинні дотримуватися етичних стандартів і захищати права підозрюваних. Фахівці аналітичних підрозділів правоохоронних органів використовують комп’ютерне програмне забезпечення та статистичні методи для обробки й аналізу фінансової інформації. Це дає їм змогу ефективно виявляти незвичайні або підозрілі транзакції, розраховувати фінансові показники та встановлювати зв’язки між різними фінансовими джерелами. Однак варто пам’ятати, що ці методи не є бездоганними й можуть містити обмеження або помилки та в результаті вплинути на точність результатів.

Важливим аспектом роботи фахівців із фінансового аналізу є співпраця з банками та іншими фінансовими установами для отримання необхідної фінансової інформації. У процесі збору даних фахівці повинні дотримуватися принципів конфіденційності та забезпечувати захист прав людини. Для запобігання порушенням прав і свобод людини необхідно виконувати норми законодавства, що регулює збір і використання особистої фінансової інформації. Під час розслідування фінансових злочинів фахівці з фінансового аналізу виявляють шахрайства, досліджують фінансові потоки та аналізують транзакції. Але їхні висновки та інтерпретація фінансової інформації можуть стати предметом обговорення і суперечок у судовому процесі.

Сторона захисту має право перевірити достовірність та об’єктивність досліджень фахівців і пред’явити свої аргументи щодо можливих помилок або недоліків у зібраних доказах. Варто зазначити, що фахівці з фінансового аналізу можуть бути зацікавлені виявити факти, що свідчитимуть про злочинну діяльність. Але їхня робота повинна ґрунтуватися на об’єктивних і достовірних доказах, а не на підозрах або впливах. Адвокати мають право перевірити ці докази та заперечити їх значення або достовірність, якщо вони будуть базуватися на спірних чи недостатньо підтверджених даних.

ОБМЕЖЕННЯ І ПОМИЛКИ АНАЛІЗУ

Фахівці з фінансового аналізу повинні усвідомлювати обмеження своїх методів і програмного забезпечення. Вони не мають робити тверджень, які перевищують межі їхніх компетенцій або можливостей аналізу.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ ТА ПРАВА ЛЮДИНИ

Під час збору фінансової інформації фахівці зобов’язані дотримуватися законодавства та принципів конфіденційності, а також забезпечувати захист прав і свобод людини.

ОБҐРУНТУВАННЯ ДОКАЗІВ

Всі висновки та докази, що базуються на аналізі фінансової інформації, повинні бути обґрунтовані та підтверджені достовірними даними та методами.

ПЕРЕВІРКА ЕКСПЕРТИЗОЮ

Адвокати мають право перевірити достовірність та об’єктивність досліджень фахівців із фінансового аналізу шляхом проведення експертиз.

ЗАХИСТ ПРАВ ПІДОЗРЮВАНИХ

Фахівці з фінансового аналізу повинні бути об’єктивними та утримуватися від будь-яких передбачливих сприянь або зацікавленості у винесенні певних висновків.

СУДОВИЙ ПРОЦЕС

У разі судових суперечок щодо фінансового аналізу адвокати мають право заперечити присудження значення або достовірності певних фактів на підставі аналізу фінансової інформації. Враховуючи ці аспекти, співпраця між фахівцями з фінансового аналізу та адвокатами є важливою для забезпечення справедливості та ефективного розслідування економічних злочинів. Захист прав та інтересів усіх сторін, а також дотримання закону, є фундаментальними принципами у будь-якому правовому процесі. Узгоджений та обґрунтований підхід сприяє відповідному вирішенню справи та допомагає запобігти можливим помилкам, які можуть вплинути на результати розслідування. Колаборація фахівців із фінансового аналізу та адвокатів є ключовою для досягнення справедливості та захисту прав усіх сторін, що беруть участь у правовому процесі.

ДЖЕРЕЛО: Юридична Газета
8.2.2024
Податкове право
Власникам КІК приготуватися: термін подання звітності наближається.
Читати
26.1.2024
Лідери Juscutum увійшли до ТОП-100 юристів України 2023
Читати
25.1.2024
Артем Афян увійшов до переліку найкращих юристів світу за версією рейтингу Who’s Who Legal: Data 2024
Читати
16.1.2024
Juscutum приєднався до Глобального договору ООН в Україні
Читати
21.12.2023
Технології та інвестиції
Приватна пропозиція токенів: юридичний погляд
Читати
14.12.2023
Технології та інвестиції
Штучний Інтелект та авторське право: що врахувати юристу?
Читати
14.12.2023
Супровід бізнесу
Ризики для бізнесу за недотримання санкційного законодавства в Україні
Читати
13.12.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Як захиститися від викрадення криптовалют: поради від Juscutum
Читати
6.12.2023
Вирішення спорів
Агробізнес
Пом'якшення валютних обмежень: 5 змін від НБУ
Читати
Всі новини