На жаль, мало не кожний вітчизняний платник податків зіштовхувався з блокуванням реєстрації податкових накладних, а тому чудово розуміє негативні наслідки цієї ситуації.
Проте, хочемо зазначити, що зупинення реєстрації податкових накладних не є вироком для бізнесу, адже юристи Juscutum знають, як ефективно боротися з подібними діями представників контролюючих органів.
Адвокати практики Вирішення спорів забезпечили правовий супровід клієнта у спорі з податковим органом, та домоглися скасування адміністративним судом протиправного рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС у м. Києві, яким зупинено реєстрацію податкової накладної на суму 2 500 000 гривень. Крім того, судом зобов’язано ДПС України зареєструвати спірну податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Спеціалісти Juscutum довели, що рішення податківців, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної з підстав відсутності первинних документів, складено без конкретизації того, про які саме документи йдеться. Адже зі змісту квитанції неможливо встановити конкретної інформації щодо ризиковості здійсненої операції товариством, а зазначено лише загальне та формальне посилання на відповідність критерію ризиковості здійснення операцій.
Натомість, у судовому засіданні встановлено, що позивачем надано контролюючому органу документи, які є необхідними для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Рішення суду першої інстанції залишилося в силі після перегляду його апеляційною інстанцією, а суд касаційної інстанції взагалі відмовив податківцям у відкритті касаційного провадження.
Оскільки наші адвокати супроводжували клієнта ще зі стадії подання пояснень – вірогідність позитивного судового рішення суттєво виросла, адже процес розблокування реєстрації податкових накладних є надзвичайно ресурсозатратним та потребує завчасної побудови стратегії судового захисту.